Diakonie
"Żeby usłyszeć Boga, trzeba być autentycznym, stanąć w prawdzie. Gdy będziemy różni, w różnych sytuacjach Bóg „nie będzie wiedział’, który to ja jestem prawdziwy i do którego ma mówić." własne

Warunkiem by Boga usłyszeć jest stanięcie przed nim w prawdzie – takimi jakimi jesteśmy, a nie w masce. Często jesteśmy inni w obecności szefa (potulni, bo chcemy mieć z tej relacji korzyści), inni w obecności małżonka, czy dzieci (często opryskliwi, bo czujemy się pewnie i chcemy dominować), inni wobec kolegów/koleżanek, gdy staramy się zaimponować, a jeszcze inni w konfesjonale, gdzie mówimy o naszych słabościach. Do którego z nas Jezus ma mówić, który jest prawdziwy? Jeśli chory psychicznie powie ci, że jest papieżem to ni mówisz do niego ojcze święty, a sam chcesz by Bóg mówił do ciebie nieprawdziwego.
Innymi przeszkodami z naszej strony, które powodują, że nie słyszymy Boga są:
- grzech, który powoduje, że nasze uszy są skierowane na nas na nasze ego i gdy nie walczymy z tym nie możemy usłyszeć Boga,
- brak podporządkowania się woli Bożej np. w sprawie powołania, rezygnacji z czegoś w naszym życiu, tworzenie własnej wizji Boga i nie przyjmowanie części prawd wiary, czy „zagadywanie Boga” i wyrzucanie mu „dlaczego?” nie dając mu dojść do głosu.
- próba budowanie z Bogiem relacji dla korzyści, a nie dlatego by być z nim.
Czasami też nie możemy usłyszeć Boga gdyż on chce nas sprowokować do wysiłku, do poszukiwania, chce byśmy dojrzewali lub doświadcza nas przed ważnym zadaniem (Jezus tez wyszedł na pustynie na 40dni przed rozpoczęciem publicznej działalności).
Ewa i Dominik Białobrzescy
 • Składamy serdeczne podziękowania wszystkim, którzy:
  - wstawiali się w modlitwie o zdrowie dla Beatki Paszczyk i Halinki Bednarczyk. Na pewno ta modlitwa jest ogromnym wsparciem i nie jest obojętna Bogu. Nie ustawajmy w tej modlitwie,
  - dziękujemy wszystkim animatorom, którzy wzięli udział w dniu skupienia animatorów,
  - dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie i wzięli udział w pielgrzymce rodzin na Jasną Górę.
 • Kochani w ostatnim miesiącu odeszli do Pana : Adam Kierski tata Andrzeja Kierskiego z kręgu w Łysych i Jan Duszak brat Krzyśka Duszaka z kręgu w Kadzidle. Pamiętajmy w modlitwie o nich, by miłosierny Bóg przyjął ich do siebie.
 • Kochani w dniu 14.XI.2020r. będziemy przeżywać już XII Wieczór Skupienia. Tym razem temat, który będziemy rozważać to „Bóg, Ty i JA”. Gośćmi, którzy poprowadzi konferencję i dadzą koncert będzie znany chrześcijański zespół „Moja Rodzina” z Glinojecka.
  Zaczynamy Mszą św. z kazaniem o godz. 18.00 w kościele Farnym w Ostrołęce.
  19.00 – Koncert zespołu „Moja Rodzina” ze świadectwem
  20.00 – Adoracja Najświętszego Sakramentu z rozważaniami i muzyką gości.

  Tradycyjnie w niedzielę poprzedzającą wieczór skupienia (08.11.20r.) prosimy o rozdanie ulotek w Farze po Mszach św.:
  - po Mszy św. z godz. 7.00 –krąg VII (an. Rawa)
  - po Mszy św. z godz. 8.30 – krąg II (an. Kosakowscy)
  - po Mszy św. z godz. 10.00 – krąg I (an. Płocha)
  - po Mszy św. z godz. 11.30 – krąg III (an. Laskowscy)
  - po Mszy św. z godz. 13.00 –krąg IX (an.Biskup )
  - po Mszy św. z godz. 16.00 –krąg XIII (an. Mrozek)
  - po Mszy św. z godz. 18.00 – krąg VIII (an. Piersa)
 • Kochani już rok i cztery miesiące trwa Wieczysta Adoracja Najświętszego Sakramentu w Farze. Gratulujemy decyzji wszystkim, którzy się w to dzieło włączyli. Widać pierwsze owoce i ufamy, że będzie ich coraz więcej. Pamiętajmy jednak by być czujnym i na bieżąco wspierać Dominika Białobrzeskiego, który koordynuje listę tel. 502371882. Zdarza się, że pojawia się jakaś luka (np. Ktoś się wyprowadza) i trzeba ją zapełnić lub ktoś potrzebuje wsparcia do swojej godziny. Pamiętajmy by zawsze znaleźć sobie zastępstwo gdy nie możemy iść na adorację Zapisujemy też kolejne osoby na poszczególne godziny, by było bezpieczniej.
 • O oprawę Mszy św. w miesiącu listopadzie (08.11.2020r.) prosimy krąg I p.w. św. Mikołaja (E. i G. Płocha). Przypominamy, że krąg, który ma oprawę Mszy św. pomaga w przygotowaniu i sprzątnięciu sali, oraz przynosi ciasto.
 • Nadal gorąco prosimy animatorów o sumienne i systematyczne przekazywanie informacji. SMSy i maile informacyjne prosimy bezzwłocznie przekazać do wszystkich małżonków w kręgu. Na SMSy, które są pytaniem prosimy bezzwłocznie odpowiedzieć. Informatory prosimy skserować i jak najszybciej dostarczać do małżonków w kręgu. Każda informacja przez nas wysłana niech będzie potwierdzona SMSem zwrotnym, że dotarła, choćby krótkie „OK”.
 • Prosimy o zebranie rocznej składki (jednej dniówki małżonków) i przekazanie do nas.
 • Wg rocznego planu Ruchu Światło Życie w niedzielę 18 października przypada Rejonowy Dzień Wspólnoty. Z uwagi na sytuację spotykamy się na Mszy św. o 16.00 w Farze, po Mszy św. namiot spotkania w Kaplicy Wieczystej Adoracji.
 • 13 października rusza nowenna za sędziów Trybunału Konstytucyjnego, którzy będą rozpatrywać poprawkę eugeniczną ustawy antyaborcyjnej. Dołącz. Szczegóły w internecie.
 • W dniach 7-11 listopada organizowane są rekolekcje ORAR II st. W Hodyszewie. Zapisy: Ania i Tomek Przybyszewscy Tel. 504191209
 • Czekamy na zaproszenie do odwiedzin w kręgach.
 • Jak już pisaliśmy i będziemy powtarzać rozpoczął się ostatni rok naszej posługi jako pary rejonowej. Módlmy się, by u wszystkich zrodziła się postawa diakonijna i nie zabrakło chętnych do posługi, oraz by Bóg posłał robotników bo żniwo wielkie.
 • Przypominamy, że każda karta zgłoszeniowa na rekolekcje musi być podpisana przez parę rejonową.
 • Solenizantom i jubilatom obchodzącym swe uroczystości w miesiącu październiku składamy życzenia, by zawsze słyszeli Głos Boga, jego wolę i wypełniali ją, bo to najlepsze co ich może spotkać
Para Rejonowa: Beata i Andrzej Paszczyk