Diakonie
"Brak umiejętności zostawienia wszystkiego dla Chrystusa zniewala nas." własne

„DOJRZAŁOŚĆ W ĆHRYSTUSIE”.

Obecny rok pracy będziemy przeżywać pod hasłem „Dojrzałość w Chrystusie”. Hasło to niesie w sobie pewne zadanie, ale też oczekiwanie wspólnoty, że po okresie formacji jaką odbyliśmy powinniśmy stanąć na pewnym etapie dojrzałości. Może nie będzie to szczyt dojrzałości, może każdy z nas jest na innym etapie, niemniej jednak formacja powinna owocować dojrzałością. Czym w takim razie jest ta dojrzałość? Najprościej rzecz ujmując umiejętnością podejmowania dobrych decyzji (dar Ducha świętego. – dar rady). Brak dojrzałości często powoduje, że nie umiemy zostawić czegoś, co nas zniewala, nie pozwala pójść za Chrystusem, zostawić wszystkiego jak św. Piotr (Łk 5, 11), co powoduje, że stoimy w miejscu. Dobrze obrazuje to pułapka na małpy. Jest ona skonstruowana tak, że jest wąska szyjka (jak w butelce), przez którą mapa wkłada rękę i chwyta orzechy, które są na dnie. Zaciska pięść i nie może wyjąć ręki. Nie umiejąc zrezygnować z orzechów zostaje w niewoli. My niestety często czynimy podobnie, nie umiejąc zostawić alkoholu, złych relacji, przywiązania do destrukcyjnej pracy, czy pieniędzy. Ostatni rok pracy był rokiem 40 rocznicy KWC. Wyśmienita okazja by całkowicie zostawić alkohol, który nas zniewala. Czy uczyniliśmy to? Czy rzeczywiście dążymy, by być dojrzałymi w Chrystusie?
Ewa i Dominik Białobrzescy
 • Dziękujemy wszystkim, którzy nam pomagali w posłudze pary rejonowej w tym trudnym czasie, oraz wszystkim, którzy nieśli pomoc innym we wspólnocie.
 • Zapraszamy pary animatorskie i pary pilotujące na krąg rejonowy 18.09.2019 r. godz: 18:30 w salce parafialnej przy Farze w Ostrołęce. W związku z tym, iż krąg rejonowy w marcu się nie odbył, o ciasto, przygotowanie i sprzątnięcie sali prosimy kręgi VI Agnieszka i Andrzej Rawa, VIII Hanna i Andrzej Kraska i IX Renata i Janusz Biskup.
 • O posługę na Mszy św. w miesiącu październiku (11.10.2020 r.)prosimy krąg XIV p.w. św. Michała (S. i Ł Gromek). Przypominamy, że krąg, który ma posługę na Mszy św. pomaga w przygotowaniu i sprzątnięciu sali, oraz przynosi ciasto.
 • Msze św. rejonowe nadal będą odbywały się w każdą drugą niedzielę miesiąca o godz. 16.00 w kościele Farnym w Ostrołęce. Po Mszy św. zapraszamy wszystkich (także sympatyków i zainteresowanych DK) do salki w domu parafialnym, gdzie będą rozdawane informatory (animatorom, którzy mają obowiązek zrobić xero informatorów i rozdać w kręgach jak najszybciej po spotkaniu) oraz odbędzie się krótkie spotkanie przy kawie. Krąg odpowiedzialny za oprawę pomaga w przygotowaniu salki przed Mszą św. przynosi coś do kawy i sprząta salkę po spotkaniu. Przypominamy, że nie jest to spotkanie tylko animatorów, ale dla wszystkich.
 • Przypominamy, że obowiązkiem każdego kręgu jest omówienie (w części formacyjnej) Listu Kręgu Centralnego, który trzeba wydrukować ze strony centralnej Domowego Kościoła. List ten ukazał się przed wakacjami, i wtedy powinien być omówiony. Jeśli któryś z kręgów tego nie uczynił, prosimy to nadrobić.
 • (do animatorów) Prosimy o sumienne i systematyczne przekazywanie informacji. SMSy i maile informacyjne prosimy bezzwłocznie przekazać do wszystkich małżonków w kręgu. Na SMSy, które są pytaniem prosimy bezzwłocznie odpowiedzieć. Na tek które ni są pytanie wystarczy odpowiedz „ok”, byśmy wiedzieli, że informacja dotarła. Informatory prosimy skserować i jak najszybciej dostarczać do małżonków w kręgu.
 • Chętnych do posługi w Diakonii Muzycznej naszego rejonu prosimy o zgłaszanie się do Kasi Kęsickiej tel. 698559431
 • Zapraszamy mężczyzn chętnych do posługi w diakonii Liturgicznej do zgłaszania się do Tomka Wądołkowskiego tel. 505286643
 • Zachęcamy do korzystania z ostrołęckiej strony DK http://www.dk.ostroleka.pl/, diecezjalnej strony DK http://www.koscioldomowy.lomza.pl/ oraz krajowej strony DK http://www.dk.oaza.pl/
 • Zapraszamy do udziału w corocznym dniu skupienia animatorów. Dla rejonów ostrołęckich odbędzie się on 3 października o godz. 10.00 w Ostrołęce. Szczegóły podamy na kręgu rejonowym. Udział wszystkich animatorów jest obowiązkowy. Jeśli ktoś nie może uczestniczyć w Ostrołęce, musi się zgłosić do pary rejonowej i uzyska informacje o możliwości uczestniczenia z innym rejonem.
 • Informujemy, iż w dniach 26-27 września organizowana jest pielgrzymka małżeństw i rodzin na Jasną Górę. Pielgrzymować będziemy pod hasłem „Największym skarbem narodu jest rodzina” (Kard. S. Wyszyński). Pielgrzymka poświęcona będzie pogłębieniu przesłania o rodzinie w nauczaniu Sługi Bożego Kard. S. Wyszyńskiego. Koszt z noclegiem 120 zł od osoby. Zapisy u pary rejonowej do 13 września. W drodze do Częstochowy wspólna ciepła zupka.
 • Kochani już rok i trzy miesiące trwa Wieczysta Adoracja Najświętszego Sakramentu w Farze. Dziękujemy Bogu i wszystkim, którzy się w to dzieło włączyli. Widać coraz więcej owoców i ufamy, że będzie ich jeszcze więcej, mimo, że nie zawsze będziemy je dostrzegać od razu. Pamiętajmy jednak by być czujnym i na bieżąco wspierać Dominika Białobrzeskiego, który koordynuje listę tel. 502371882. Zdarza się, że pojawia się jakaś luka (np. ktoś się wyprowadza) i trzeba ją zapełnić. Zapisujemy tez kolejne osoby na poszczególne godziny, by było bezpieczniej. Rozpowszechniajmy to dzieło wśród znajomych i rodziny.
 • Kochani rozpoczął się nowy rok, którego temat brzmi „Dojrzałość w Chrystusie”. Niech temat roku będzie powodem refleksji nad naszą dojrzałością jako uczniów Chrystusa. Niech także będzie powodem refleksji nad tym, czy nasza dojrzałość przejawiła się podjęciem Krucjaty Wyzwolenia Człowieka w poprzednim roku pracy poświęconym temu zagadnieniu.
 • Kochani czynimy starania byśmy w listopadzie mogli przeżywać już XII wieczór skupienia małżeństw i narzeczonych. Otoczmy tą inicjatywę modlitwą, by doszła do skutku, jeśli jest taka wola Boża.
 • Otoczmy modlitwą księży, którzy po zmianach personalnych w parafiach będą pełnić funkcję moderatorów w kręgach naszego rejonu.
 • Prosimy rozeznać w kręgach i dać nam znać jakie jest zapotrzebowanie na rekolekcje w ferie zimowe, byśmy mogli planować (o ile będą mogły się odbyć).
 • W Ostrołęce, w parafii św. Antoniego posługę rozpoczął ks. Dawid Kulesza – moderator diecezjalny Ruchu Światło Życie. Zaprasza on chętnych 27 września o godz. 20.00 na Mszę św. w intencji beatyfikacji sługi Bożego Ks. Franciszka Blachnickiego. Msza taka jest planowana raz w miesiącu. O następnych terminach będziemy informować.
 • Kochani rozpoczął się ostatni rok naszej posługi jako pary rejonowej. Bardzo prosimy o modlitwę, by otworzyły się serca na posługę u par, by nie zabrakło chętnych na „żniwo”, by nie zabrakło chętnych do kandydowania na naszych następców, by Duch Św. miał z kogo wybierać.
 • Przypominamy, że każda karta zgłoszeniowa na rekolekcje musi być podpisana przez parę rejonową.
 • Solenizantom i jubilatom obchodzącym swe uroczystości w miesiącu wrześniu składamy życzenia, by osiągnęli dojrzałość w Chrystusie.
Para Rejonowa: Beata i Andrzej Paszczyk