Wydarzenia
"Udał się także Józef z Galilei, z miasta Nazaret, do Judei, do miasta Dawidowego, zwanego Betlejem, ponieważ pochodził z domu i rodu Dawida, żeby się dać zapisać z poślubioną sobie Maryją, która była brzemienna. Kiedy tam przebywali, nadszedł dla Maryi czas rozwiązania. Porodziła swego pierworodnego3 Syna, owinęła Go w pieluszki i położyła w żłobie, gdyż nie było dla nich miejsca w gospodzie." Łk 2, 4-7

Kochani zanim przejdziemy do złożenia Wam życzeń świątecznych, to jeszcze kilka słów refleksji nad powyższym fragmentem. Co roku cieszymy się ze Świąt Bożego Narodzenia, bo piękna sceneria, życzenia, wigilia, opłatek, prezenty, pasterka, kolędy itd. Zadajmy sobie jednak pytanie co zrobić, by w moim sercu także narodził się Chrystus. Powyższy fragment daje nam na to pytanie konkretną odpowiedz. By w rodzinie Józefa narodził się Jezus, musiał on udać się do Betlejem, do źródła, do tego skąd pochodził. My także, by Chrystus się w nas narodził musimy udać się do źródła, do źródła naszego serca i tam odnaleźć swoje prawdziwe ja, swój dom rodzinny, to jacy byliśmy jako dzieci, ten czas kiedy byliśmy autentyczni, a nie obudowani maską pracy, chęci by nas dobrze postrzegano, byśmy dobrze wypadli. Musimy wyjść ze swojego komfortu, tak jak Józef wyszedł z Nazaretu, gdzie miał dom, warsztat, utrzymanie i wrócić do siebie, do takiej autentyczności, gdy to nosiliśmy pieluchy, byliśmy zależni od rodziców i nie byliśmy w stanie udawać. Jezus się w nas narodzi tylko, gdy wrócimy do siebie, do takich, jakimi jesteśmy naprawdę.
Życzymy wam byście wrócili do siebie, a wtedy na pewno w Waszych Sercach narodzi się Chrystus.
Ewa i Dominik Białobrzescy
Beata i Andrzej Paszczyk
  • Kochani w ostatnim miesiącu zmarł tata Ewy Płocha z I kręgu Domowego Kościoła naszego rejonu. Pamiętajmy o Nim w modlitwie. Niech dobry Bóg przyjmie Go do swojego Królestwa w Niebie.
  • Z uwagi na stan Epidemii w Polsce nie odbył się krąg rejonowy, który mieliśmy zaplanowany w grudniu w Łysych. Wszystko wskazuje na to, że najwcześniejszym możliwym terminem jest luty. O szczegółach będziemy informować.
  • Mimo, że nie ma spotkań po Mszy św. rejonowej, Msza Święta w intencji Domowego Kościoła będzie odprawiana w drugą niedzielę miesiąca o godz 16.00. Kto może niech w niej uczestniczy.
  • W tym trudnym czasie korzystajmy z możliwości, jaką jest Wieczysta Adoracja w kościele Farnym. Zawierzmy ten trudny czas Jezusowi obecnemu w Najświętszym Sakramencie. Pamiętajmy też by wspierać Dominika Białobrzeskiego (tel. 502371882) w szukaniu nowych osób na godziny, które się czasami z przyczyn losowych zwalniają, oraz w szukaniu osób na doraźne zastępstwa.
  • Także z przykrością informujemy, iż z braku możliwości organizacji większych spotkań, nie będziemy organizować opłatka rejonowego i sylwestra. Nie będzie też w najbliższym czasie spotkań po Mszach Świętych rejonowych. Jeszcze raz składamy życzenia wszelkiego Bożego Błogosławieństwa na Święta Bożego Narodzenia i Nowy 2021 rok, oraz zachęcamy by w jakiejś formie składać sobie życzenia w kręgach, by duch wspólnoty nie wygasł.
  • Z radością informujemy, iż w dniu 22 listopada 2020r. w święto Chrystusa Króla w parafii p.w. Chrystusa Króla w Łysych, czyli w odpust parafialny (z zachowaniem rygorów sanitarnych) odbyła się uroczystość przyjęcia Chrystusa jako Pana i Zbawiciela przez pary z kręgu pilotowanego przez Ewę i Dominika Białobrzeskich w tej parafii. Eucharystii przewodniczył proboszcz parafii, a jednocześnie moderator tegoż kręgu (pięciu małżeństw) ks. Krzysztof Dylewski, którego zaangażowanie wzbudza w nas ogromny podziw. Mimo krótkiego stażu w kręgu pilotowanym małżeństwa bardzo zaangażowały się w uroczystość. Zadbały o posługę czytań, psalm, komentarze i procesję z darami. Życzymy by dla tych małżeństw był to początek świadomej wspólnej drogi do świętości. Mimo, że trudności nadal będą się zdarzać, to niech wiedzą, u kogo szukać ratunku i pocieszenia.
  • Kochani czas pandemii komplikuje także przygotowanie naszego rejonu na wybory naszych następców – kolejnej pary rejonowej. Brak kręgów rejonowych ogranicza możliwość poznawania się i wspólnej modlitwy o to, by była otwartość na podjęcie tej posługi. Mamy ogromną prośbę byście już dziś podjęli modlitwę w tej intencji, oraz byście rozeznali w kręgach kogo możecie poprosić o kandydowanie, poprosili tą parę, a następnie taką parę, która zgodziła się kandydować nam zgłosili.
  • O oprawę Mszy św. w miesiącu styczniu (10.01.2021r.) prosimy krąg IV p.w. św. Krzysztofa (D. i W. Dzwonkowscy).
  • Solenizantom i jubilatom obchodzącym swe uroczystości w miesiącu grudniu składamy życzenia, by Jezus, który rodzi się w grocie, wśród zwierząt i łajna i uświęca to miejsce, narodził się także w Waszych sercach i je uświęcił.
Para Rejonowa: Beata i Andrzej Paszczyk