Wydarzenia
"Liczy się tu i teraz." Ks. Piotr Pawlukiewicz

Matka Teresa z Kalkuty zapytana podczas jednego z wywiadów, co jest dla niej, w jej działalności najważniejsze, odpowiedziała „ten wywiad”. Na to co było nie mamy wpływu np. na rodzinę, pochodzenie, wychowanie, na popełnione wcześniej grzechy, zaniedbania itp. Wpływ masz na to co jest w tej chwili. Jeśli coś robisz – zrób to najlepiej. Jeśli masz możliwość czynienia jakiegoś dobra to czyń je teraz, bo później tej okazji może nie być. Obecna sytuacja z wirusem uświadamia nam, że to co wydawało się oczywiste, że zawsze możemy zrobić, może minąć i możemy nie mieć takiej okazji. Myśleliśmy, że zawsze możemy wyjechać na rekolekcje, powiedzieć do wiernych świadectwo, zorganizować spotkanie itp. Pan Bóg pokazuje, że jeżeli masz możliwość czynienia dobra, czyń teraz. Nie odkładaj, bo na to co będzie, też nie masz wpływu. Maryja, gdy przyszedł do niej Anioł Gabriel i zapytał, czy zgadza się zostać matką Boga odpowiedziała FIAT. Nie mówiła, że może wtedy, gdy będzie starsza, gdy już zamieszka z Józefem, gdy nic Jej za to nie będzie grozić itp. Jej odpowiedz tak, tu i teraz umożliwiła Bogu uczynienie największego dzieła w dziejach ludzkości. Twoje TAK dane Bogu tu i teraz może skutkować także ogromnymi dziełami.
Ewa i Dominik Białobrzescy
 • Składamy serdeczne podziękowania:
 • Wszystkim kręgom oraz osobom indywidualnym, które złożyły do nas ofiarę na nową monstrancję.
 • Jeżeli któryś z kręgów nie posiada listów DK, materiały formacyjne są dostępne na stronie krajowej DK.
 • Mimo luzowania przez rząd niektórych obostrzeń Ks. Biskup nie odwołał na razie zakazu zgromadzeń wspólnot. Gdy tylko ten zakaz zostanie uchylony bezzwłocznie poinformujemy, by mogły odbywać się kręgi.
 • Zapraszamy na Msze św. rejonowe w ostrołęckiej Farze w każdą drugą niedzielę miesiąca o godz. 16:00. Do czasu zniesienia zakazu zgromadzeń po Mszy św. nie będzie spotkań w salce. Informatory będziemy rozdawać po Mszy św.
 • Gdy tylko będzie możliwość spotkań i zorganizowania kręgu rejonowego poinformujemy o jego terminie i miejscu.
 • Z uwagi na zakaz zgromadzeń pielgrzymka do Kalisza w dniu 16 maja 2020 r. została odwołana. Przy najbliższej okazji zostanie zwrócona zaliczka.
 • Pamiętajmy, iż w miesiącu czerwcu krąg jest zobowiązany do wyboru pary animatorskiej na kolejny rok pracy. Gdyby w czerwcu nadal nie mogły odbywać się kręgi w tradycyjnej formie poinformujemy jak dokonać wyborów.
 • Zatroszczmy się o potrzeby materialne swoich parafii, które w ostatnim czasie nie mają ofiar z tacy.
 • Uroczystości beatyfikacyjne ks. kardynała Stefana Wyszyńskiego zostały zawieszone i przesunięte na czas po ustaniu epidemii. Nowym terminie będziemy informować. Będzie on także podawany do publicznej wiadomości w kręgach.
 • Nie wiemy jak dalej potoczy się sytuacja z innymi formami spotkań w naszej wspólnocie diecezjalnej ( tu: jubileusz 50-lecia Ruchu Światło-Życie, a wraz z nim podsumowanie Pracy Rocznej DK) oraz z zaplanowanymi w czasie wakacyjnym rekolekcjami. Odnośnie decyzji w tych kwestiach, czekamy na informację od pary krajowej i diecezjalnej.
 • Kochani czas pandemii to także potrzeba wzmożonego okazywania miłości bliźniemu. Rozejrzyjmy się dookoła i dostrzeżmy tych którym potrzebna pomoc. Może potrzeba pomocy materialnej, może wsparcia duchowego, a może pomocy fizycznej. Nie bądźmy obojętni!!!!
 • Kochani doceńmy (szczególnie w tym czasie, gdy nie ma możliwości spotkań wspólnotowych, a możliwości uczestnictwa we Mszy św. są ograniczone) możliwość Adoracji Najświętszego Sakramentu. W kościele Farnym mamy taką takową całą dobę. Żywy Jezus ukryty w Najświętszym Sakramencie jest jedynym źródłem siły i nadziei i czeka na nas.
 • Gdyby przedłużał się zakaz zgromadzeń postarajmy się spotkać na kręgu w maju online.
 • Solenizantom i jubilatom obchodzącym swe uroczystości w miesiącu maju składamy życzenia, by to co czynią w tej chwili było dla nich zawsze najważniejsze i by zawsze podążali za głosem Boga, a wtedy On za Waszym pośrednictwem będzie czynił wielkie rzeczy.
Para Rejonowa: Beata i Andrzej Paszczyk