"40 dniowa „kwarantanna” Jezusa na pustyni przyniosła ogromne owoce." Własne
Przyszło nam żyć w trudnym i pełnym poświęceń czasie, czasie narodowej kwarantanny. Od nas zależy, czy będzie to czas udręki, wewnętrznego buntu i chęci łamania zakazów, czy spróbujemy tak przeżyć ten czas, by owoce jego były wielkie. Jezus po 40 dniach odizolowania i postu rozpoczął publiczną działalność, zakładanie kościoła, czego uwieńczeniem było zmartwychwstanie – odkupienie naszych win i zapewnienie, że będziemy żyli wiecznie. Jezus mimo kuszenia przez szatana, głodu i trudnych warunków „kwarantanny” na pustyni nie uległ pokusie. Podobnie jak Jezus, tak i Mojżesz przed wyprowadzeniem Narodu Wybranego z Egiptu był wypędzony przez faraona na pustynię, gdzie Bóg przygotowywał Go do Wielkich dzieł. Gdy dobrze przeżyjemy kwarantannę, gdy nie ulegniemy różnym pokusom, gdy przewartościujemy swoje życie, odnajdziemy miłość i poświęcenie dla drugiego człowieka, będziemy w tym trudnym czasie spotykać się z nim na modlitwie i adoracji, to Bóg sprawi, ze owoce tego czasu będą wielkie.
Ewa i Dominik Białobrzescy
  • Składamy serdeczne podziękowania:
  • Wszystkim kręgom oraz osobom indywidualnym, które złożyły do nas ofiarę na nową monstrancję.
  • Kochani w tym trudnym czasie pandemi, oraz ograniczonej możliwości uczestnictwa we Mszy św. pamiętajmy by jak najczęściej uczestniczyć na indywidualnej Adoracji Najświętszego Sakramentu. W kościele Farnym mamy taką możliwość całą dobę. Żywy Jezus ukryty w Najświętszym Sakramencie jest jedynym źródłem siły i nadziei.
  • Zapowiadana w poprzednim informatorze – promocja książki członka Domowego Kościoła DOMINIKA BIAŁOBRZESKIEGO pt. Jak żyć po chrześcijańsku w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Ostrołęce została przełożona na czas po pandemii. O terminie poinformujemy.
    Książkę można nabywać bezpośrednio u Dominika (szczególnie, gdy teraz mamy więcej czasu) – tel. 502371882, mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  • W drugą niedzielę kwietnia 12-IV przypada Niedziela Wielkanocna. W związku z tym nie będzie spotkania po Mszy św. z godzi 16.00 i posługi na tejże Mszy św.
    Msza św. rejonowa w maju i spotkanie po tejże Mszy św. także jest niepewne. Ostateczne decyzje będą zależały od sytuacji w kraju, o których poinformujemy.
  • Poinformujemy także w innym terminie o kręgu rejonowym, gdy tylko taki będzie możliwy.
  • Pod znakiem zapytania stoi także nasz wyjazd na pielgrzymkę do Kalisza. W zależności od sytuacji podejmiemy decyzję pod koniec kwietnia.
  • Zatroszczmy się o potrzeby materialne swoich parafii, które w ostatnim czasie nie mają ofiar z tacy.
  • Czas kwarantanny narodowej, to także czas przebywania z małżonkiem i rodziną. Wykorzystajmy te chwile na wspólną modlitwę, na powrót do regularnego wypełniania zobowiązań, które zbliżą nas do Boga, do małżonka i do rodziny, a tym samym otworzą nas na służbę innym.
  • Zbliża się czas Triduum Paschalnego, które będziemy przeżywać w szczególny sposób. Mimo to pamiętajmy, że wielki czwartek, dzień ustanowienia Eucharystii i Kapłaństwa jest świętem kapłanów. Okażmy w tym dniu im życzliwość i mimo trudnych warunków starajmy się złożyć życzenia.
  • Kochani czas pandemi to także potrzeba wzmożonego okazywania miłości bliźniemu. Rozejrzyjmy się dookoła i dostrzeżmy tych, którym potrzebna pomoc. Może potrzeba pomocy materialnej, może wsparcia duchowego, a może pomocy fizycznej. Nie bądźmy obojętni!!!
  • Solenizantom i jubilatom obchodzącym swe uroczystości w miesiącu kwietniu składamy życzenia, by ich życie przyniosło ogromne owoce, na chwałę Bożą i dobra bliźnich.
Para Rejonowa: Beata i Andrzej Paszczyk