Wydarzenia
"Jezus zatem rzekł: «Każcie ludziom usiąść!» A w miejscu tym było wiele trawy. Usiedli więc mężczyźni, a liczba ich dochodziła do pięciu tysięcy. Jezus więc wziął chleby i odmówiwszy dziękczynienie, rozdał siedzącym; podobnie uczynił z rybami, rozdając tyle, ile kto chciał. A gdy się nasycili, rzekł do uczniów: «Zbierzcie pozostałe ułomki, aby nic nie zginęło». Zebrali więc, i ułomkami z pięciu chlebów jęczmiennych, które zostały po spożywających, napełnili dwanaście koszów.." J 6, 10-13
Zebrali 12 koszów ułomków – Bóg daje więcej niż nam potrzeba, niż jesteśmy w stanie spożyć, zjeść, wykorzystać. Każdego dnia rozdaje się na ołtarzu, w Komunii Świętej i wcale Go nie ubywa. Im więcej się rozda, tym więcej jest Go w Kościele, tym bardziej Jego ciało, ciało Kościoła Świętego się rozrasta. Ci, którzy Go przyjmują, wchodzą z nim w Komunię, stają się jedno z Chrystusem i tworzą ciało Chrystusa na ziemi sami poniekąd „stają się Bogiem - Chrystusem”, który tworzy Kościół. Nam często się wydaje, że jeśli mamy 2, 3 lub 4 tysiące zł wypłaty i damy 100, 200, lub 500 zł na kościół, dla biednych, na dzieła charytatywne, czyli jednym słowem potrzebującym, pomożemy sobie i innym w drodze do zbawienia to będziemy mieli o te 100, 200, 500 zł mniej. Boża ekonomia działa inaczej. Jeżeli ofiarujemy te kwoty nie licząc na jakikolwiek zysk – chyba, że tym zyskiem będzie dobro obdarowanego (jedynym zyskiem Jezusa umierającego za nas było nasze zbawienie) to okaże się, że wcale nam nie ubyło, a Bóg sprawił, że za to co nam zostało nabyliśmy 2 razy tyle lub pojawiły się niespodziewane dochody. Niestety jednak, jeśli będziemy żałować pomocy, to mimo, że fizycznie nie wydamy tych kwot to niespodziewane wydatki sprawiają, że środki rozchodzą się nie wiadomo gdzie. Zaufajmy Bogu tak jak uboga wdowa oddająca ostatni grosz i po ludzku skazująca się na śmierć głodową.
Ewa i Dominik Białobrzescy
 • Składamy serdeczne podziękowania:
 • Wszystkim, którzy zaangażowali się w organizację XI Wieczoru Skupienia. Szczególne podziękowania kierujemy do Księdza proboszcza Wiesława Białczaka, który wspierał wielką otwartością i finansowo to dzieło, a także do grupy uwielbieniowej na czele z ks. Marianem Grochowskim, która gościnnie uświetniła wieczór skupienia oprawą muzyczną.
 • Z radością informujemy, że powstał kolejny krąg pilotowany. Dzięki otwartości księdza proboszcza Krzysztofa Dylewskiego i wikarego Michała Konopki jest to już drugi krąg w parafii Łyse. Parą pilotującą tego kręgu będą Ewa i Dominik Białobrzescy. Otoczmy ten krąg, parę pilotującą i księdza moderatora gorącą modlitwą.
 • Prosimy o gorącą modlitwę w intencji odwagi dla małżeństw, które jeszcze się wahają, by wstąpić do naszej wspólnoty. Otoczmy szczególną modlitwą formujący się trzeci krąg (drugi krąg pilotowany) w parafii Łyse oraz o otwartość na posługę dla par pilotujących.
 • Ciągle zachęcamy by szukać osób chętnych do podjęcia Adoracji Najświętszego Sakramentu na stałe w kaplicy Wieczystej Adoracji. Zapisy u Dominika Białobrzeskiego tel. 502371882.
 • Przypominamy o składce na nową monstrancję do kaplicy Wieczystej Adoracji. Nie czekaliśmy na zbiórkę i założyliśmy środki, składając ofiarę od wspólnoty DK księdzu proboszczowi. Niestety dotychczas spłynęło tylko ok. 15% ofiarowanej kwoty. Wpłaciły 2 kręgi i osoby indywidualne, którym serdecznie dziękujemy.
 • O posługę na Mszy św. rejonowej w miesiącu marcu (08.03.2020 r.) prosimy krąg XII (Artur i Monika Zielińscy). Przypominamy, że krąg, który ma oprawę Mszy św. pomaga w przygotowaniu i sprzątnięciu sali oraz przynosi ciasto.
 • Kochani poczujmy się odpowiedzialni nie tylko za swoje małżeństwa, czy kręgi, ale za cały rejon. Ze smutkiem obserwujemy, że odpowiedzialność i praca przy wielu dziełach wspólnoty (rejonowe dni wspólnoty, wieczory skupienia, opłatek, koordynacja wieczystej Adoracji, zakładanie nowych kręgów, spotkania rejonowe, działalność informacyjna rejonu itd.) spoczywa na niewielkiej grupie tych samych osób. Poczujmy się też odpowiedzialni, pytajmy „co ja mogę zrobić” i weźmy część zadań na siebie. Nie czekajmy co wspólnota da nam, ale zastanówmy się co my możemy dać wspólnocie.
 • Na stronie Domowego Kościoła diecezji łomżyńskiej są już terminy rekolekcji wakacyjnych organizowanych przez naszą diecezję. Zachęcamy do zapisów. Szczegóły w dziale REKOLEKCJE.
 • Kochani przypominamy, że organizujemy wyjazd autokarowy na XXIII PIELGRZYMKĘ RODZIN DOMOWEGO KOŚCIOŁA DO SANKTUARIUM ŚW. JÓZEFA W KALISZU w dniu 16.05.2020 r. Koszt około 90 zł/osobę z gorącym posiłkiem. Liczba miejsc ograniczona. Zapisy Andrzej Paszczyk – tel. 600758651. Nie zostawiajmy zapisów na ostatnią chwilę, gdyż jest zamówiony autokar i poniesione koszty. Jeżeli nie uzbieramy w naszym rejonie chętnych to będziemy zbierać poza.
 • Kochani w dniach 13-15 marca 2020 r. w parafii św. Franciszka z Asyżu w Ostrołęce odbędą się rekolekcje ewangelizacyjne, na które serdecznie zapraszamy wszystkich jako uczestników, ale także do posług. Na zakończenie rekolekcji 15 marca odbędzie się Rejonowy Dzień Wspólnoty, na który też serdecznie wszystkich zapraszamy (przypominamy także, że jako członkowie wspólnoty – dni wspólnoty powinniśmy traktować obowiązkowo). O szczegółach tych wydarzeń poinformujemy niebawem.
 • Kręgi, które jeszcze tego nie zrobiły prosimy o zebranie rocznej składki (jednej dniówki małżonków) i przekazanie do nas.
 • Czekamy na zaproszenie do odwiedzin w kręgach.
 • Solenizantom i jubilatom obchodzącym swe uroczystości w miesiącu lutym składamy życzenia, by umieli się rozdawać innym tak jak Chrystus.
Para Rejonowa: Beata i Andrzej Paszczyk