Wydarzenia
"A to będzie znakiem dla was: Znajdziecie Niemowlę, owinięte w pieluszki i leżące w żłobie." Łk 2, 12
"Jednakże Piotr wybrał się i pobiegł do grobu; schyliwszy się, ujrzał same tylko płótna. I wrócił do siebie, dziwiąc się temu, co się stało." Łk 24, 12

Ewangelista Łukasz w 12 wersie 2 rozdziału i 12 wersie 24 rozdziału Ewangelii zawarł całą historię zbawienia. Klamrami, które zamykają odkupienie ludzkości są dwa znaki: „Niemowlę owinięte w pieluszki” i pusty grób „ujrzał same tylko płótna”. Wszystko co pomiędzy, to życie Jezusa, który przyszedł na świat by przynieść Dobra Nowinę (miłość) i umrzeć na krzyżu (zawisnąć jako grzech na krzyżu, byśmy nie musieli płacić za własne grzechy), by zmartwychwstać i w ten sposób dać nam życie wieczne.
Zbawienie każdego z nas też się zamyka w tych dwóch znakach. Chrystus już nas zbawił, już za nas umarł i zmartwychwstał i drugi raz nie umrze. Zbawienie się dokonało, a nam pozostały dwa znaki. Niemowlę – nasze narodzenie, od którego możemy rozpocząć naszą historię zbawienia, możemy skorzystać z odkupienia, które nam przyniósł Jezus. Musimy zrobić tylko jedno. Zanim dotrzemy do drugiego znaku naszego życia, do klamry zamykającej nasze życie – grobu, musimy je wypełnić tak jak On – miłością, miłością do Boga – wejść z nim w komunię, żyć wiarą z czego będzie wynikać miłość do ludzi. Poza tymi dwoma klamrami – narodzeniem i śmiercią – nie jesteśmy w stanie nic zrobić, skorzystać ze zbawienia. Jeżeli będziemy żyli miłością, na wzór Jezusa to na pewno doświadczymy Zbawienia, które On przyniósł, a kiedyś po zmartwychwstaniu ciał nasz grób też będzie pusty.
Ewa i Dominik Białobrzescy
 • Składamy serdeczne podziękowania:
 • Księdzu Pawłowi Nocko, moderatorowi diecezjalnemu DK za wygłoszenie konferencji podczas Rejonowego dnia Wspólnoty, oraz wszystkim, którzy angażowali się w organizację.
 • Wszystkim, którzy zaangażowali się w przeprowadzenie spotkania opłatkowego i zabawy choinkowej ze św. Mikołajem dla dzieci:
  • Mariuszowi Głażewskiemu dyrektorowi ZSZ nr za udostępnienie internatu i pomoc w organizacji.
  • Justynie i Michałowi Bałdyga oraz Ani i Andrzejowi Kierskim za organizację zabaw dla dzieci.
  • Krzysztofowi Gąska za pomoc św. Mikołajowi.
  • Wszystkim, którzy pomogli w organizacji.
 • Trochę nam przykro, że z tak szeroko zakrojonych przygotowań korzysta tylko nieznaczna część członków DK naszego rejonu. Liczymy, że za rok będzie nas więcej.
 • Kochani z radością informujemy, że w dniu 01.02.2020 r. będziemy przeżywać już XI Wieczór Skupienia. Tym razem temat, który będziemy rozważać to „Każdy człowiek jest dobry i jest najważniejszy”. Gościem, który poprowadzi konferencję (świadectwo) i rozważania podczas wspólnej Adoracji Najświętszego Sakramentu będzie Jan Budziaszek – perkusista SKALDÓW.
  Nasz gość dzieląc się z nami świadectwem swojego życia ukaże kim jest człowiek w oczach Boga i jaką rolę w życiu człowieka powinna odgrywać Maryja. Zaczynamy o godz. 18.00 w kościele Farnym w Ostrołęce W programie: Msza św., konferencja – świadectwo Jana Budziaszka, wspólna Adoracja Najświętszego Sakramentu z rozważaniami Jana Budziaszka, Apel Jasnogórski.

  Tradycyjnie w niedzielę poprzedzającą wieczór skupienia (26.01.2020r.) prosimy o rozdanie ulotek w Farze po Mszach św.:
  - po Mszy św. z godz. 7.00 – krąg VII (an. Trzaska)
  - po Mszy św. z godz. 8.30 – krąg II (an. Kruczyk)
  - po Mszy św. z godz. 10.00 – krąg I (an. Jakaccy)
  - po Mszy św. z godz. 11.30 – krąg III (an. Ziarno)
  - po Mszy św. z godz. 13.00 – krąg IX (an. Wróblewscy )
  - po Mszy św. z godz. 16.00 – krąg XIII (an. Szymańscy)
  - po Mszy św. z godz. 18.00 – krąg VIII (an. Kraska)
 • Ciągle zachęcamy by szukać osób chętnych do podjęcia Adoracji Najświętszego Sakramentu na stałe w kaplicy Wieczystej Adoracji. Zapisy u Dominika Białobrzeskiego tel.502371882.
 • Przypominamy o składce na nową monstrancję do kaplicy Wieczystej Adoracji.
 • O posługę na Mszy św. rejonowej w miesiącu lutym (09.02.2020r.) prosimy krąg XI p.w. św. Andrzeja Boboli (B. i A. Fronczyk). Przypominamy, że krąg, który ma oprawę Mszy św. pomaga w przygotowaniu i sprzątnięciu sali, oraz przynosi ciasto.
 • Kochani z radością informujemy, że organizujemy wyjazd autokarowy na XXIII PIELGRZYMKĘ RODZIN DOMOWEGO KOŚCIOŁA DO SANKTUARIUM ŚW. JÓZEFA W KALISZU w dniu 16.05.2020r. Koszt około 90zł/osoba z gorącym posiłkiem. Liczba miejsc ograniczona. Zapisy Andrzej Paszczyk – tel. 600758651
 • Prosimy o zebranie rocznej składki (jednej dniówki małżonków) i przekazanie do nas.
 • Czekamy na zaproszenie do odwiedzin w kręgach.
 • Na stronie Domowego Kościoła diecezji łomżyńskiej są już terminy rekolekcji wakacyjnych organizowanych przez naszą diecezję. Zachęcamy do zapisów.
 • Solenizantom i jubilatom obchodzącym swe uroczystości w miesiącu styczniu składamy życzenia, by doszli do zbawienia między znakiem narodzin i grobu.
Para Rejonowa: Beata i Andrzej Paszczyk