Owoce wyrastają tam, gdzie poglebie stanowi oddanie serca i zaangażowanie.
Często w naszym życiu oczekujemy widocznych owoców działalności Boga, bo się pomodliliśmy, bo przecież chodzimy do kościoła, bo należymy do wspólnoty itd. Bóg nie jest czarodziejem, który za pomocą różdżki spełnia życzenia. Owoce naszej wiary będą wtedy, gdy całkowicie oddamy serce Bogu, gdy zaangażujemy się bez reszty, gdy poprzez komunię z Bogiem wejdziemy w Jego rzeczywistość „Bo gdzie jest twój skarb, tam będzie i serce twoje.” Mt 6, 21. Angażujemy się w to co jest dla nas ważne. My jako członkowie DK odkrywamy Boga i budujemy z Nim relację poprzez naszą wspólnotę. Czy jednak angażujemy się w nią bez reszty? Może stanowi ona dla nas tylko pewien dodatek, bo trzeba gdzieś należeć, bo są fajni ludzie itd.? Zastanówmy się, czy zobowiązania służą nam do budowania relacji z Bogiem, małżonkiem i rodziną, czy są dla mnie ogromnym darem, który temu służy i robię wszystko, by z tego daru korzystać? Czy może są przykrym obowiązkiem z którego mam się rozliczać na kręgu? Czy Msza św. rejonowa, Dni Wspólnoty, rekolekcje itd. są okazją do poznawania Boga przez wspólnotę i zawsze na nich jestem, czy ich unikam pod różnymi pretekstami? Jeżeli chcemy, by Bóg traktował nas poważnie i byśmy oglądali owoce naszej wiary, to traktujmy i my Go poważnie. Jeśli wybraliśmy naszą drogę do zbawienia poprzez wspólnotę DK, to oddajmy temu serce i zaangażujmy się w nią bez reszty.
Ewa i Dominik Białobrzescy
  • Składamy serdeczne podziękowania:
  • Ks. Proboszczowi Wiesławowi Białczakowi, oraz Ewie i Grzegorzowi Płocha za wsparcie finansowe X Wieczoru Skupienia.
  • Wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie i przebieg X Wieczoru Skupienia.
  • W październiku zmarł tata Tomka Wądołkowskiego z kręgu II p.w. M. i L. Quattrocchi. Pamiętajmy w modlitwie za ś.p. Ryszarda, by dobry Bóg przyjął go do swojego Królestwa.
  • W listopadzie kończy okres pilotowania krąg w Łysych. Ogarnijmy ich modlitwą, by z odwagą i zaangażowaniem wkroczyli na drogę formacji w Domowym Kościele.
  • Kochani nadal prosimy o czujne zaangażowanie w Wieczystą Adorację Najświętszego Sakramentu w Farze. Rozumiemy przez to szukanie chętnych osób do zapisywanie się na Adorację, oraz dopytywanie Dominika Białobrzeskiego w czym pomóc, który koordynuje listę tel. 502371882. Najpilniejsze potrzeby to (do wzięcia godz: 11.00-12.00 we wtorek), oraz (godziny do wsparcia – jest osoba zapisana, ale nie zawsze może i potrzebuje wsparcia: 14.00-15.00 w poniedziałek, 12.00-13.00 we wtorek, 0.00-1.00 w środę, 10.00-11.00 i 11.00-12.00 w czwartek). Od listopada raz w miesiącu jest sprawowana Msza Święta za wszystkich adorujących, oraz w intencjach przez nich zanoszonych na adoracji. Pojawiła się w kaplicy Wieczystej Adoracji (po prawej stronie przy wejściu) skarbona do której możemy wrzucać szczegółowe intencje, prośby, świadectwa, a nawet ofiary na utrzymanie kaplicy.
  • O oprawę Mszy św. w miesiącu grudniu (08.12.2019 r.) prosimy krąg IX p.w. św. Józefa (E. i M. Wróblewscy). Przypominamy, że krąg, który ma oprawę Mszy św. pomaga w przygotowaniu i sprzątnięciu sali, oraz przynosi ciasto. (Msza św. i spotkanie połączone z Rejonowym Dniem Wspólnoty)
  • Zapraszamy animatorów i pary pilotujące na krąg rejonowy, który odbędzie się 13 grudnia 2019 r. w Kadzidle (salka domu parafialnego ul. Kościuszki 21 Kadzidło) o godz: 18:00.
  • Prosimy o zebranie rocznej składki (jednej dniówki małżonków) i przekazanie do nas.
  • Czekamy na zaproszenie do odwiedzin w kręgach.
  • 1 grudnia 2019 r. będziemy przeżywać Niedzielę z Domowym Kościołem w parafii Baranowo. Mamy nadzieję, że owocem naszych świadectw będzie powstanie nowego kręgu. Zapraszamy, by chętne pary zgłaszały się do dawania świadectw podczas Mszy św. w tą niedzielę (godz: 7:00, 9:00, 10:30 – w kaplicach, 12:00, 16:00). Wszystkich zapraszamy, by uczestniczyć i wspierać w tą niedzielę dających świadectwa.
  • Zapraszamy na Rejonowy Dzień Wspólnoty, który będziemy przeżywać w parafii NNMP (Fara) w Ostrołęce 8 grudnia 2019 r. Początek 13.30 w salce domu parafialnego. Msza św. godz 16.00. Po Mszy św. Agapa. Zapewniamy gorący posiłek. Prosimy zabrać słodki koszyczek.
  • Serdecznie zapraszamy na rekolekcje - Sesję o pilotowaniu nowych kręgów. Sesja o pilotowaniu 20-25.01.2020, Leśna Podlaska. Szczegóły i zapisy: Marzena i Artur Klimaszewscy: tel.608400989, email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  • Serdecznie zapraszamy na rekolekcje organizowane przez naszą diecezję w ferie zimowe: Oaza Rodzin I° w Hodyszewie w dniach 7-22 Luty – prowadzą Ala i Sylwek Śniadała, oraz ORAR I° dojazdowy w Marianowie.
  • Solenizantom i jubilatom obchodzącym swe uroczystości w miesiącu listopadzie składamy życzenia, by poprzez swoje zaangażowanie w wiarę i wspólnotę doświadczali owoców Bożej Łaski.
Para Rejonowa: Beata i Andrzej Paszczyk