Wydarzenia
Być chrześcijaninem to...uznawać Jezusa jako Pana i Zbawiciela, Maryję za Matkę...wiarę swoją potwierdzać czynami, to znaczy świadczyć o Miłości przez swoje życie, uwielbiać Pana swoim życiem. Być chrześcijaninem to też postawienie Boga w centrum swojego życia, przyjmowanie Jezusa Eucharystycznego – wtedy mamy siłę do świadczenia. Siłę taką daję także różaniec.
Uważaj na to, co mówi ci ten świat – utylitaryzm i hedonizm są bardzo powszechne. Uważać trzeba przede wszystkim na czystość, która jest bardzo atakowana. A jak? Przez skromny ubiór, zachowanie, opieranie damsko-męskich relacji przed ślubem na przyjaźni i trosce, a nie na zmysłowych doznaniach (co bardzo się promuje w mediach). Dobrze jest się pytać Jezusa lub Maryi, co oni by zrobili na naszym miejscu. Trzeba być zimnym albo gorącym!
Motto: Ty wskazujesz mi Pana, Niepokalana!
Agnieszka Beszłej – liderka wspólnoty Guadalupe
 • Składamy serdeczne podziękowania wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie i przebieg X Wieczoru Skupienia, który przeżywaliśmy 5 października 2019 r.
 • Przypominamy animatorom o obowiązkowym udziale w corocznym dniu skupienia animatorów. Dla rejonów ostrołęckich odbędzie się on 26 października. W Ostrołęce w salce przy parafii Zbawiciela Świata. Rozpoczynamy Mszą św. o godz: 14:00. Udział wszystkich animatorów jest obowiązkowy. Jeśli ktoś nie może uczestniczyć w Ostrołęce, musi się zgłosić do pary rejonowej i uzyska informacje o możliwości uczestniczenia z innym rejonem.
 • Zapraszamy do udziału w XI międzynarodowym forum ojców 16.11.2019 r. w Warszawie. Szczegóły i zapisy na stronie http://forum.tato.net/
 • Kochani już cztery miesiące trwa Wieczysta Adoracja Najświętszego Sakramentu w Farze. Gratulujemy decyzji wszystkim, którzy się w to dzieło włączyli. Widać pierwsze owoce i ufamy, że będzie ich coraz więcej. Rozmawiamy z proboszczem o inicjatywach, które mogą towarzyszyć temu dziełu np. Msza św. w intencjach zanoszonych przez adorujących. Pamiętajmy jednak by być czujnym i na bieżąco wspierać Dominika Białobrzeskiego, który koordynuje listę tel. 502371882. Zdarza się, że pojawia się jakaś luka (np. Ktoś się wyprowadza) i trzeba ją zapełnić lub ktoś potrzebuje wsparcia do swojej godziny. Pamiętajmy, by zawsze znaleźć sobie zastępstwo, gdy nie możemy iść na adorację. Zapisujemy też kolejne osoby na poszczególne godziny, by było bezpieczniej.
 • O oprawę Mszy św. w miesiącu listopadzie (10.11.2019 r.)prosimy krąg VIII p.w. św. Jana Pawła II (H. i A. Kraska). Przypominamy, że krąg, który ma oprawę Mszy św. pomaga w przygotowaniu i sprzątnięciu sali oraz przynosi ciasto.
 • (do animatorów) Nadal gorąco prosimy animatorów o sumienne i systematyczne przekazywanie informacji. SMSy i maile informacyjne prosimy bezzwłocznie przekazać do wszystkich małżonków w kręgu. Na SMSy, które są pytaniem prosimy bezzwłocznie odpowiedzieć. Informatory prosimy skserować i jak najszybciej dostarczać do małżonków w kręgu. Każda informacja przez nas wysłana niech będzie potwierdzona SMSem zwrotnym, że dotarła, choćby krótkie „OK”.
 • Prosimy o zebranie rocznej składki (jednej dniówki małżonków) i przekazanie do nas.
 • Czekamy na zaproszenie do odwiedzin w kręgach.
 • Zapraszamy na Rejonowy Dzień Wspólnoty, który będziemy przeżywać w parafii NNMP (Fara) w Ostrołęce. Początek 13:30 w salce domu parafialnego. Msza św. godz 16:00. Po Mszy św. Agapa. Zapewniamy gorący posiłek. Prosimy zabrać słodki koszyczek.
 • W dniach 19-20 października nawiedzi parafię NNMP (Fara) Krzyż Krucjaty Wyzwolenia Człowieka, który peregrynuje przez 2 tygodnie w naszej diecezji. Zapraszamy na uroczyste wprowadzenie krzyża do naszego kościoła w sobotę 19-go października o godzinie 17:15. Po przywitaniu będziemy Go adorować na modlitwie różańcowej oraz Mszy św., po której ucałujemy Krzyż. Pozostanie on w naszej parafii do niedzieli. Peregrynacja odbywa się z okazji jubileuszu 40-lecia Krucjaty Wyzwolenia Człowieka, która poprzez abstynencję jej członków, walczy o trzeźwość narodu.
 • Solenizantom i jubilatom obchodzącym swe uroczystości w miesiącu październiku składamy życzenia, by zawsze mieli Boga w centrum swego życia.
Para Rejonowa: Beata i Andrzej Paszczyk