Wydarzenia
Czemu pościliśmy, a Ty nie wejrzałeś? Umartwialiśmy siebie, a Tyś tego nie uznał? Iz 3,3
Czym jest mój post, także Wielki Post? Czym jest w moim życiu Zmartwychwstanie? Czy mój post jest takim postem jakiego chce Bóg, o jakim mówi w księdze Izajasza? Czyż nie jest raczej ten post, który wybieram: rozerwać kajdany zła, rozwiązać więzy niewoli, wypuścić wolno uciśnionych i wszelkie jarzmo połamać; dzielić swój chleb z głodnym, wprowadzić w dom biednych tułaczy, nagiego, którego ujrzysz, przyodziać i nie odwrócić się od współziomków. Iz 58, 6-7
Czy post zmienia moje serce i wyzwala miłość do drugiego człowieka? Czy ta miłość objawia się życiem dla drugich i dzieleniem się z nimi tym co mam? Może jest inaczej? Może chodzę na drogę krzyżową i gorzkie żale? Może poszczę o chlebie i wodzie? Może zamierzam spędzić całe Triduum Paschalne w świątyni i całą noc czuwać przy grobie Chrystusa? Na nic to wszystko się zda, jeśli nie zmieni to mojego serca, jeśli nie zacznę żyć miłością. Post i poszczenie nie jest po to, by wypraszać łaski u Boga, by ktoś został uzdrowiony, poukładało się moje życie w małżeństwie, rozwiązały się problemy finansowe itp. Bóg Ci wtedy odpowie: kiedy pościcie własnych spraw pilnujecie Iz 58, 3b. Post jest po to, by zmienić moje życie, by w nim nastąpiło Zmartwychwstanie, bym zaczął żyć miłością, bym zaczął żyć dla innych, to wtedy Bóg mi będzie błogosławił: Pan cię zawsze prowadzić będzie, nasyci duszę twoją na pustkowiach. Odmłodzi twoje kości, tak że będziesz jak zroszony ogród i jak źródło wody, co się nie wyczerpie. Iz 58, 11. Post ma być nawróceniem, by mogło dokonać się w nas Zmartwychwstanie.
Ewa i Dominik Białobrzescy
 • Serdecznie dziękujemy:
  • Wszystkim mężczyznom, którzy wzięli udział w czytaniu męki Pańskiej w Palmową Niedzielę.
  • Kręgom z Myszyńca za piękne przygotowanie kręgu rejonowego.
 • Cały czas przygotowujemy się do rozpoczęcia wieczystej Adoracji w Ostrołęckiej Farze. Prosimy o gorącą modlitwę za tą inicjatywę. Niech dobry Bóg – jeśli to jest Jego Wolą - doprowadzi do szczęśliwego finału przygotowania i natchnie serca tych, którzy się jeszcze wahają czy podjąć zobowiązanie i zapisać się na adorację – 1 godzina w tygodniu.
 • Podobnie jak w latach ubiegłych zapraszamy wszystkich serdecznie na rejonowe czuwanie przy grobie Chrystusa w nocy z Wielkiego Piątku na Wielką sobotę (19/20 kwietnia 2019r). Domowy kościół będzie adorował od godziny 22.30 do godziny 24.00. Stawmy się licznie, byśmy byli obecni przy Jezusie i czerpali z Jego łask, bo to nam jest najbardziej to czuwanie potrzebne. Kręgi oddalone od centrum rejonu (Ostrołęki) zachęcamy do zorganizowania takiego czuwania w swoich parafiach.
 • Msza św. rejonowa w miesiącu maju (12.05.2019r.) odbędzie się razem z dniem wspólnoty spotykamy się w kościele pw. św. Franciszka z Asyżu w Ostrołęce.
  15:30 zawiązanie wspólnoty
  15:45 konferencja
  16:15 spotkanie w grupach
  17:10 namiot spotkania
  17.30 Msza św. z ludem
  agapa: zapewniamy gorący posiłek, zabierzmy ze sobą słodki koszyczek.
 • Zapraszamy całą Wspólnotę Domowego Kościoła do udziału w Ogólnopolskiej Pielgrzymce Domowego Kościoła do Sanktuarium Św. Józefa w Kaliszu 18 maja 2019r.
  Zapisy u Eli i Waldka Balcerzaków (Łapy), tel. 503 705 779, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 • Zwracamy się z serdeczną prośbą o pomoc w poszukiwaniu zastępstwa do diakonii wychowawczej na ORDR II stopnia w Ptakach/Balikach koło Nowogrodu (w Ośrodku Caritas) w dniach 30.04-05.05.2019r.
 • Informujemy, że ruszyły zapisy na rekolekcje z o. Jamessem Manjackalem w Ostrołęce. "Bez pomocy Ducha Świętego nikt nie może powiedzieć: «Panem jest Jezus»". (1Kor 12,3) Ostrołęka, 26 - 28.07.2019 r.
  Zapisy przez stronę internetową: http://www.rekolekcje.ostroleka.pl
 • Podstawowym naszym zobowiązaniem w Domowym Kościele są rekolekcje formacyjne przeżyte przynajmniej raz w roku.
  Sługa Boży Franciszek Blachnicki o rekolekcjach pisał:
  „Wiemy z doświadczenia, że z uczestnictwem w oazach łączy się prawie zawsze rozbudzenie życia nowego. Oaza jest właściwą oazą, czyli miejscem rozkwitu, rozwoju życia Bożego w tych konkretnych ludziach, którzy w niej uczestniczą. Wiemy jednak, że oaza jest owocna, skuteczna wówczas, gdy jest wiernie przestrzegana pewna tradycja, kiedy jest zachowywana pełnia elementów. Owocność charyzmatu oazy jest związana z formą, z pewną wiernością wobec tej formy. (…) Nie ma życia, które nie byłoby przywiązane do jakiejś konkretnej formy. I tej formy nie można dowolnie zmienić, bo wtedy powstanie coś innego, albo uschnie i nic nie powstanie”.
  Weźmy sobie te słowa głęboko do serca, zarówno wagę rekolekcji, jak i sumienność ich przeżycia. Jest jeszcze wiele wolnych miejsc na rekolekcje, zarówno organizowanych przez naszą jak i inne diecezje. Szczegóły na stronie diecezjalnej Domowego kościoła i na krajowej stronie Domowego Kościoła.
 • Prośba o świadectwa do kolejnego Listu DK. Prosimy o pisanie naszych doświadczeń aby dać świadectwo życia naszych wspólnot.
 • W imieniu moderatora DK ks. Łukasza Andrzejczyka zapraszamy do udziału w rekolekcjach OAZA REKOLEKCYJNA ANIMATORÓW RODZIN II stopnia w Płocku.
  Rekolekcje te odbędą się w terminie 09.07.2019 r. - 13.07.2019 r.
  Moderator oazy: ks. Łukasz Andrzejczyk
  Szczegółowe informacje będą dostępne na naszej stronie internetowej.
 • 18-21.04. Triduum Paschalne. Wielki Czwartek - pamiętajmy o kapłanach opiekujących się naszymi kręgami.
 • Zachęcamy do modlitwy o nową parę diecezjalną, która będzie wybierana na ostatnim w tym roku pracy kręgu diecezjalnym i zatwierdzana przez ks. Biskupa.
 • Solenizantom i jubilatom obchodzącym swe uroczystości w miesiącu kwietniu składamy życzenia, by ten czas Wielkiego Postu stał się dla Was czasem nawrócenia, a tym samym, by mogło w Was dokonać się Zmartwychwstanie.
Służący Rejonu: Beata i Andrzej Paszczyk