Wydarzenia
Wielki Post - czas duchowego przygotowania do świąt wielkanocnych.
W Środę Popielcową, rozpoczęliśmy w Kościele czterdziestodniowy czas Wielkiego Postu. Głόwne przesłanie tego okresu koncentruje się na duchowym przygotowaniu chrześcijan do godnego przeżywania świąt Zmartwychwstania Pańskiego, największych świąt chrześcijaństwa związanych z wydarzeniami męki śmierci i zmartwychwstania (Paschy) Chrystusa; wydarzeniami, ktόre stanowią fundament Kościoła i naszej wiary. Ponieważ są to najważniejsze święta (zwane też paschalnymi), dlatego domagają się specjalnego przygotowania, by mόc je należycie przeżyć; stąd też ich nazwa: Wielkiego Postu, a nie jakiegoś tam zwykłego postu. Pierwszym działającym w tym czasie w naszym życiu jest Bόg, ktόry jest w stanie skutecznie pokierować nasze życie, uleczyć nasze ewentualne zagubienie się w grzechu i pysze, czy zatrzymać choćby na chwilę nasze ciągłe zabieganie. Oczywiście, my ze swojej strony podejmujemy działania w Wielkim Poście mając na uwadze zbawcze posłanie Jezusa Chrystusa, a szczegόlnie Jego decyzję ofiarowania swego życia za nas, bo to jest głόwny motyw naszego nawrόcenia (metanoji). Brak co jakiś czas obecności podobnego okresu w naszym życiu, brak tej świętej refleksji przynajmniej raz w roku wcześniej czy pόźniej jest w stanie wyjałowić nas z naszego człowieczeństwa i z naszej wrażliwości na słowo Boga i obecność innych ludzi.
 • Serdecznie dziękujemy:
  • Monice i Grześkowi Zawrotnym za pilotowanie kręgu w Baranowie.
 • Ciągle prosimy o rozpropagowanie idei wieczystej Adoracji w Farze, która ruszy prawdopodobnie 02.06.2019 r. Liczymy, że pomożecie wypełnić listę. Już jest zapełnionych ponad 110 godzin. Jeszcze zostało ok 50 do wypełnienia. Zapisy Dominik Białobrzeski tel. 502371882.
 • W Częstochowie odbyła się Kongregacja Odpowiedzialnych Ruch Światło Życie. Tematem kolejnego (rozpoczynającego się w wakacje roku pracy) będzie „Wolni i Wyzwalający”. Rok ten będzie poświęcony wyzwoleniu człowieka z wszystkiego co go zniewala np. alkohol z uwagi na przypadającą w tym roku 40 rocznicę Krucjaty Wyzwolenia Człowieka.
 • W miesiącu marcu przypada Dzień Świętości Życia (25 marca). Nie zapomnijmy w tym dniu o podjęciu Duchowej Adopcji. Starajmy się w swoich parafiach w tym dniu inicjować nabożeństwa, na których wierni będą mogli podjąć Duchową Adopcję.
 • Zapraszamy pary animatorskie i pilotujące na krąg rejonowy w dniu: 15.03.2019 r. do Myszyńca na godz. 18.00 Za zorganizowanie kręgu, ciasto i sprzątniecie odpowiedzialne są kręgi z Myszyńca. Adres: Myszyniec ul. Dzieci Polskich 1
 • Po raz kolejny przypominamy o rekolekcjach organizowanych przez naszą diecezję w wakacje:
  OAZA RODZIN I St. W HODYSZEWIE
  Serdecznie zapraszamy na Oazę Rodzin I st. w Hodyszewie (Ośrodek „Ojczyzna” przy Sanktuarium Matki Bożej Pojednania w Hodyszewie)
  Termin 17.07.- 01.08.2019 r.
  Moderator oazy: ks. Paweł Nocko
  Para prowadząca: Ewa i Dominik Białobrzescy
  Szczegóły i zapisy: Ewa i Dominik Białobrzescy, tel. 502371882;
  email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 • OR III st. w Płocku, 28.06 - 13.07.2019
  Serdecznie zapraszamy na Oazę Rodzin III st. w Płocku (Młodzieżowe Centrum Edukacyjno-Wychowawcze Studnia, ul. Górna 1A)
  Termin: 28.06.- 13.07.2019 r.
  Moderator oazy: ks. Łukasz Andrzejczyk
  Szczegóły i zapisy: Barbara i Dariusz Narolewscy: tel.602 445 491 po godz. 16, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 • Rekolekcje OR IIst. – Leśna Podlaska 16 – 31.07.2019 r.
  Moderator Ks. Marek Chojnowski
  Para prowadząca, zapisy i szczegóły Piotr i Ela Worosilak tel. 608287400.
 • O oprawę Mszy św. w miesiącu kwietniu (14.04.2019r.) prosimy krąg III p.w. św. Maksymiliana Kolbe (K. i K. Jankowscy). Przypominamy, że krąg, który ma oprawę Mszy św. pomaga w przygotowaniu i sprzątnięciu sali, oraz przynosi ciasto.
 • Przypominamy, iż Iwona i Łukasz Szczepanek z kręgu w Chorzelach proszą o pomoc w zbiórce (ponad 17.000 zł) na zakup sprzętu do nauki chodzenia dla ich poważnie chorego syna. Datki można przekazywać w gotówce do pary rejonowej lub przez stronę: https://www.siepomaga.pl/gordian
 • Przypominamy o sumiennym przekazywaniu informacji w kręgach – zarówno SMSów jak i kserowaniu informatorów, oraz odczytywaniu ich w całości na kręgach.
 • Prosimy o zebranie rocznej składki (jednej dniówki małżonków) i przekazanie do nas, tym, którzy jeszcze nie przekazali.
 • Solenizantom i jubilatom obchodzącym swe uroczystości w miesiącu marcu składamy życzenia, by w ich życiu ciągle panowała Boża radość.by zawsze byli ludźmi całkowicie wolnymi w Chrystusie.
Służący Rejonu: Beata i Andrzej Paszczyk